Lektoři

Michael Jon

Michael Jon

Michael Jon (1966) je golfovým rozhodčím s mezinárodní licencí.  V roce 2007 složil zkoušky na R&A Referees School v StAndrews, v roce 2014 tento úspěch zopakoval na Tournament Administrators and Referees School tamtéž, když ovšem reprezentoval PGAs of Europe. Je prvním (a zatím jediným) Čechem a rozhodčím z celé postkomunistické Evropy, který se dostal do elitního výběru některé z nejvyšších profesionálních sérií.

Od roku 2011 pracuje pro Ladies European Tour. Od roku 2013 je stálým členem Sport Division LET. Do jeho praxe patří kromě více jak tří desítek „běžných“ turnajů LET také turnaje kategorie „Major“ (Evian Championship, RICOH Women’s British Open) a také rozhodoval Solheim Cup i Junior Solheim Cup 2015. Byl členem týmu rozhodčích na European Tour 2009, 2010 a 2011 v Čeladné a 2014 i 2015 na Albatrossu, European Senior Tour 2008, 2009, 2010 a 2011 na Casa Serena, na kontě má šest turnajů European Challenge Tour. Od roku 2013 je stálým rozhodčím PGAs of Europe. Pracoval pro PGA Tour de Espana, Alps Tour a EPD Tour. Devět let řídil Czech PGA Tour. V roce 2012 byl ředitelem turnaje World University Golf Championship, kde jako technický delegát zastupoval International Golf Federation.

Společně s Ivanem Marešem stál u zrodu nové profese a školil od března roku 2009 české golfové maršály.

Ivan Mareš

Ivan Mareš

Ivan Mareš (1940) začal hrát golf v roce 1988. Postupně se stal členem Golf Clubu Plzeň, později také Royal golf clubu Mar. Lázně a Golf Clubu Hořehledy. Na základě jeho iniciativy se začalo s výstavbou  hřiště v Alfredově a  aktivně se podílel na jeho zprovoznění.

Po přestěhování se do středočeského kraje se v roce 2005 stal maršálem v Golf Resortu Karlštejn, kde působí doposud a je tak jedním z nejdéle praktikujících maršálů v republice. Krátce pracoval i na Albatrosu.

Protože jeho dřívější profesí bylo vzdělávání dospělých, mimo jiné i v oblasti komunikace, stal se spolu s Michaelem Jonem v roce 2009 tvůrcem a lektorem Kurzu golfových maršálů. Je cvičitelem a rozhodčím III.třídy. Jeho zálibou je kromě golfu také cestování spojené s poznáváním nových  golfových destinací a rodina.

Jan Šonka

20130513_199Honza Šonka se na druhou stranu barikády, tedy do pozice, kdy se o hřiště a hráče více stará, než ho užívá, přemístil v roce 2009. Na pražské Hostivaři nastoupil jako maršál a cvičitel dětských kurzů. Později se stal hlavním maršálem a s přibývajícími zkušenostmi ,získávanými nejen na turnajích v Hostivaři, začal jezdit jako rozhodčí na turnaje pořádané ČGF.

V posledních letech má jako ředitel turnaje na starost Národní Golfovou Tour Mládeže a je členem regionální komise mládeže ČGF. Je rovněž aktivním rozhodčím ČGF, v posledních letech i české PGA, také působí externě na Casa Sereně a na hřištích přes sezonu tráví cca 150 dní.

Ve volném čase se věnuje první pomoci a to nejen z hlediska poskytovatelského (zajištění zdravotních dozorů na sportovních akcích, dětských táborech, lyžařských výcvicích), ale i z hlediska lektorského. Je “člen první pomoci”, což ho opravňuje dle zákona první pomoc vyučovat a to také dělá nejen na kurzu maršálů golfových resortů, ale učí hlavně zážitkem pod hlavičkou své domovské organizace, která se výukou první pomoci zabývá již 20 let.